Більшість із вас, друзі, вже добре знаєтеся на тому, що означають більшість титулів, які собаки отримують на виставках.

     САС – кандидат у національні чемпіони з краси, а

     CACIB – кандидат у міжнародні чемпіони з краси.

     Залежно від правил отримання титулу Чемпіона країни, собаки збирають ці титули, відвідуючи виставки та займаючи на них призові місця.

    І коли ви бачите в описі собаки титул Чемпіон якоїсь країни, то можете уявити, скільки зусиль доклали власники, щоб отримати цей титул.

 

З робочими сертифікатами ситуація трохи схожа.

Чемпіон Світу з дресирування

     Найвищий титул - Чемпіон Світу з якоїсь дисципліни.

     Видобувається щорічно на Чемпіонаті Світу.

 

     Ці Чемпіонати бувають з різних пород (доберман, ротвейлер, різеншнауцер, німецька вівчарка, бельгійська вівчарка, німецький боксер) та Чемпіонат Світу FCI, де беруть участь різні породи з різних країн, але не більше ніж 5 від кожної країни.

І для того, щоб взяти в ньому участь, собака та власник мають пройти відбір у себе в країні та бути у складі збірної команди.     

      Виступити на Чемпіонаті Світу за своєю особистою ініціативою власник собаки не може,  Лише у складі Збірної Країни і не більше 5 осіб/собак від країни.

     Для відбору до складу Збірної у країнах проводяться кваліфікаційні змагання. І за результатами участі у них формуються збірні.

     У кожній свої правила відбору.

     У таких країнах як Словаччина,  власники повинні взяти участь у кількох заходах та за сумою результатів обираються найкращі спортивні пари.

     У Німеччині ж, наприклад, проводиться один відбірний захід, найкращі 5 пар якого стають членами Збірної.

     Для відбору до Збірної України треба взяти участь щонайменше у 2 відбіркових кваліфікаційних змаганнях та найкращі 5 пар за сумою результатів за рік, що починається відразу після закінчення попереднього Чемпіонату Світу та входять до збірної.

 

Що таке CACIT?

     Це титул кандидата до міжнародних Чемпіонів з робочих якостей. Він буває з різних дисциплін. Змагання, на яких собака може його отримати, називаються змаганнями рангу CACIT.

     У IGP він присвоюється за рішенням судді (тобто. на змаганнях може бути присвоєно) лише у «трійці» кращому собаці, яка відпрацювала на оцінку не нижче «дуже добре», тобто. яка набрала не менше 270 балів у сумі трьох розділів.

     Якщо собака отримує два титули CACIT з різницею не менше року в різних країнах, то він може подавати заяву на присудження титулу Інтерчемпіон з робочих якостей - International Working Champion (С.I.T.)

 

Що таке САСТ?

     Це титул кандидата у національні Чемпіони з робітничих якостей.

     В Україні він може присвоюватись у різних дисциплінах.

     У IGP-3 на змаганнях рангу CACIT титул САСТ присвоюється собакам, які мають найкращий результат у породах і отримали оцінку не нижче за «добре». Наприклад, якщо першому місці німецька вівчарка, другому малинуа, третьому доберман, всі вони отримують титул САСТ.